Wykonaj pierwszy krok - Bezpłatna konsultacja 
Zadzwoń pod numer 503 909 093 lub 730 909 093 

Jak zacząć?

Leczenie narkomanii można rozpocząć w dowolnym momencie życia, ale im wcześniej zostanie podjęta decyzja o terapii, tym większa szansa na powrót do zdrowia i satysfakcjonującego życia.

Narkomania zazwyczaj zaczyna się bardzo niewinnie. Nie zdając sobie sprawy z poważnych konsekwencji, sięgamy po różne substancje z ciekawości, z nudy, żeby zapomnieć o problemach, ze względu na potrzebę akceptacji ze strony np. rówieśników itd. Niestety nawet sporadyczne zażywanie substancji psychoaktywnych może prowadzić do silnego uzależnienia, którego pierwszym objawem jest przymus brania coraz częściej i coraz większej dawki narkotyku. 

Jeśli zauważyłeś takie zachowania u siebie i chcesz je zmienić, to znaczy, że pierwszy i najtrudniejszy krok jest już za Tobą. 

Teraz wystarczy tylko skontaktować się z nami, żebyśmy mogli doradzić Ci, jak dalej postępować.  

Opinie

Terapia i przebieg leczenia uzależnienia od narkotyków

Czas pobytu w Ośrodku Terapii Uzależnień Od-Nowa zależy od indywidualnych uwarunkowań zgłaszających się osób. Terapia podstawowa trwa przeważnie 5 tygodni, natomiast istnieje możliwość jej przedłużenia, na tak długo, jak to będzie potrzebne. 

Terapia prowadzona jest etapami, zazwyczaj są to:

 • Diagnoza uzależnienia i autodiagnoza – rozpoznanie objawów choroby przez samego siebie.
 • Utożsamienie się z chorobą.
 • Uświadomienie sobie negatywnych skutków zażywania narkotyków na różnych płaszczyznach życia (zdrowie, związki, nauka i praca itd).
 • Praca nad radzeniem sobie z przymusem zażywania narkotyków.
 • Poznanie i rozbrajanie psychologicznych mechanizmów uzależnienia.
 • Praca nad zniwelowaniem poczucia bezsilności wobec przymusu brania.
 • Budowanie nowych przekonań i nowej codzienności w odpowiedzi na pytanie: "Jak żyć ze swoim uzależnieniem?".
 • Nauka asertywnych zachowań w sytuacjach zagrażających abstynencji.
 • Uczestnictwo w grupach wsparcia i terapii grupowej.
 • Uczenie się rozpoznawania sygnałów świadczących o możliwości nawrotu choroby i radzenia sobie z kryzysem i chwilami słabości.
 • Zaakceptowanie uzależnienia oraz opracowanie programu zdrowienia po opuszczeniu ośrodka.

Osoby przebywające w Ośrodku Terapii Uzależnień Od-Nowa na leczeniu uzależnienia od narkotyków uczestniczą także w zajęciach sportowych, wydarzeniach kulturalnych, warsztatach z ciekawymi ludźmi. Spokojna i ustronna okolica sprzyja też wyciszeniu i odzyskiwaniu równowagi.

Wsparcie dla członków rodziny

Skutki choroby, jaką jest narkomania, dotykają nie tylko osoby uzależnione, ale również ich rodziny i bliskich. W takich przypadkach proponujemy najbliższym konsultacje i udział w warsztatach, dzięki czemu otrzymują potrzebne wsparcie.

Tygodniowe warsztaty podtrzymujące

Wszyscy, którzy przeszli u nas terapię, mogą skorzystać z uczestnictwa w tygodniowych Indywidualnych Warsztatach Podtrzymujących, których głównym celem jest wzmocnienie pozytywnych zmian, pomoc w bieżących problemach oraz wsparcie emocjonalne. Zapraszamy do kontaktu.

leczenie_uzaleznien_od_narkotykowOśrodek leczenia narkomanii

leczenie narkomanii - odnowa24h.pl

 

Jeśli szukasz pomocy dla siebie lub bliskiej Ci osoby

Skontaktuj się z nami